Khalif 'Wailin’ Walter w Hard Rock Pubie Pamela

W poniedziałek 31 marca 2014r. w Hard Rock Pubie Pamela wystąpi z zespołem amerykański wirtuoz gitary. Pochodzący z Chicago, czarnoskóry wokalista i gitarzysta Khalif 'Wailin’ Walter ma opinię jednego z najciekawszych zjawisk na kultowej, chicagowskiej scenie. Zestawienie tak barwnej osobowości, z nowym projektem charyzmatycznego Jacka Dewódzkiego (ex- Dżem, obecnie Revolucja) , który wystąpi w duecie z Bartkiem Wójcikiem ( Revolucja), zapowiada muzycznie bardzo ciekawy wieczór. Program koncertu to „boogie blues” w wykonaniu Khalif 'Wailin’ Walter Band oraz autorskie utwory Jacka Dewódzkiego ( w tym piosenki z repertuaru Dżemu ) i inne rockowe standardy w interpretacji Blind Gorillaz ( duet Dewódzki/Wójcik).  Tradycyjnie poniedziałkowy koncert w Hard Rock Pubie Pamela startuje o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

Khalif 'Wailin’ Walter’ to amerykański gitarzysta, wokalista i kompozytor. Swoją muzykę określa „boogie blues”. Przez wiele lat mieszkał w Chicago, gdzie ukończył studia na Roosevelt University (na wydziałach: jazzowym i historycznym – specjalność „historia afroamerykańska”).

Jako gitarzysta wzoruje się na wielkich bluesmanach, jak Freddie King, Albert King, czy Albert Collins. Ma za sobą występy na jednym z największych i najważniejszych festiwali bluesowych na świecie – Chicago Blues Festival (2001, 2003, 2007), w legendarnym chicagowskim klubie Kingston Mines, jak również przed 22-tysięczną publicznością hali Chicago United Center podczas jednego z meczy z udziałem Michaela Jordana.

Jego płyta „Shimmy, Shake, Stomp” była grana przez rozgłośnie obydwu Ameryk, Australii i Europy. Grał z utytułowanym gitarzystą (12 nagród W.C. Handy’ego) Carlem Weathersbym, współpracował z zespołem legendy bluesa chicagowskiego Lonniego Brooksa, był szefem zespołu córki B.B. Kinga, Shirley King. W toku swej kariery miał okazję spotkać się na scenie z gwiazdami tej wielkości co Taj Mahal, Otis Rush, Jimmy Vaughan, Buddy Guy, Junior Wells, Bernard Allison, Pinetop Perkins, Billy Branch, Sugar Blues, Larry McCray czy A.C. Reed. Jego najnowsza, wydana w 2007 roku, płyta nosi tytuł „Let Me Say That Again”.
Jacek Dewódzki – muzyk, gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów znanych przebojów zespołów Dżem, Big Cyc, Patchwork, Revolucja.
W swoim dorobku ma kilkanaście płyt solowych z różnymi grupami. Najbardziej znane z nich to „Dżem w Operze”, „Koncert Pamięci Pawła Bergera”, „Koncert dla Jacka Karczmarskiego”, „Kocham piwo” z Big Cyc itd.

Współpracował z zespołami: Oddział Zamknięty, Gang Olesna, Martyna Jakubowicz, Siódma Trąba, Wawele, Kaja Karaplios, Brathanki, Yednoo.
Brał także udział w wielu innych przedsięwzięciach muzycznych, takich jak: Dzień Kotana, Przystanek Woodstock, WOŚP, Inwazja Mocy, Pomarańczowa Rewolucja, festiwalach: Tyski, w Węgorzewie, Opolu, Sopocie, Rock Autostrada oraz nagrał soundtrack do filmu Jacka Bromskiego „To ja złodziej”.

Organizował i prowadził studenckie warsztaty muzyczne PKS w Krakowie i Młode Wilki w Warszawie, festiwal Song of Songs.