Rzecznik UMK: Juwenalia przez dwa tygodnie [PRIMA APRILIS]

Czy to możliwe, że po prośbach studentów władze uniwersytetu przychyliły się do propozycji wydłużenia Juwenaliów? Marcin Czyżniewski, rzecznik UMK, potwierdza.

Wiadomość z 1. kwietnia, czyli niestety, prima aprilis. Pomarzyć jednak zawsze można:)

Tekst oryginalny z wczoraj zostawiamy na pamiątkę.

Tegoroczne Juwenalia będą się różniły w istotny sposób od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni w ostatnich latach. Przede wszystkim znacząco zmieni się czas ich trwania – postanowiono, że od tego roku (…) Juwenalia będą trwały dwa tygodnie – mówi Czyżniewski.

Jednym z powodów jest brak przerwy wiosennej po sesji.

Drugim powodem, jak zapewnia Rzecznik UMK jest chęć pokazania, że studenci mają i możliwości, i potencjał, żeby przez dwa tygodnie organizować imprezy kulturalne dla Uczelni, miasta i regionu.

Jeśli ten pomysł się sprawdzi, to w przyszłym roku również Juwenalia będą dłuższe – konkluduje Czyżniewski.

Rzecznik prasowy Samorządu Studenckiego UMK Karol Doliński, również potwierdza tę dobrą wiadomość.

Zdjęcie: Andrzej Romański (CPiI UMK)

Posted in UMK