Dla Ciebie to 5 minut – dla kogoś całe życie!

DKMS-Polska_logo

Ogólnopolska akcja rejestracji studentów w roku akademickim 2013/2014 odbędzie się pod hasłem Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie. Ponad 100 uczelni wyższych z 43 miast Polski łączy siły, aby pomóc chorym na raka krwi.

Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska, działająca od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit, od początku działalności przebadała i zarejestrowała ponad 390 tysięcy potencjalnych dawców komórek macierzystych i jest tym samym największą bazą w Polsce. Ponad 800 osób podarowało już cząstkę siebie innym dając im tym samym szansę na nowe życie.

Jako jedyna baza potencjalnych dawców szpiku w Polsce, Fundacja DKMS posiada możliwość rejestracji dawców za pomocą pałeczek do poboru wymazu z błony śluzowej. Ta innowacyjna metoda pozwala na samodzielne pobranie wymazu, z którego, tak jak z krwi, oznaczane są cechy zgodności tkankowej.

Akcja ma miejsce w Bibliotece Głównej UMK w dniach 9-10 kwietnia, w godzinach od 11.00 do 18.00.

zdjęcie: DKMS