Dyrektor Sztuki Faktu w Radiu Sfera

Toruńska Agenda Kulturalna

Jacek Snopkiewicz, dyrektor artystyczny Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu – poprowadzi warsztaty dla studentów w Radiu Sfera. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 13.00 w Domu Studenckim nr 8 przy ulicy Gagarina 17.

Jacek Snopkiewicz jest także dyrektorem Ośrodka Szkolenia i Rozwoju Akademii Telewizyjnej, który tworzył przed laty, kiedy powstawały zasady etyczne dziennikarstwa telewizyjnego i analizy warsztatowe. Po odejściu z TVP w 2006 r. pracował w Teatrze Polskiego Radia, gdzie kierował Sceną Faktu. Jest laureatem Festiwalu Dwa Teatry (2008) i nagrody Wielkiego Splendora Teatru Polskiego Radia za twórczość dramaturgiczną (2011). W TVP2 współtworzył program „Reporter Polski” (2012). Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu. Kierował zespołem tworzącym Telewizyjną Agencję Informacyjną. Przewodniczy Komisji Karty Ekranowej. Był także wicedyrektorem TVP2.

Na spontaniczną propozycję warsztatów zareagował z entuzjazmem. W sobotę podzieli się swoim doświadczeniem z zainteresowanymi w Radiu Sfera UMK. Spotkanie ma charakter otwarty, jednak z racji ograniczonych możliwości lokalowych prosimy o zgłoszenie uczestnictwa pod adresem rekrutacja@sfera.umk.pl.

Spotkanie odbędzie się w ramach obecności Jacka Snopkiewicza na Festiwalu Sztuki Faktu. Program wydarzenia na stronie www.sztukafaktu.pl.

Źródło: tvp.pl

Zdjęcie: Toruńska Agenda Kulturalna