Kto dostanie mandat na Olszewskiego?

Drogowcy zaskoczyli studentów. W związku z remontem ulicy Gagarina, dojazd na parking UMK jest utrudniony. Wielu użytkowników ruchu drogowego, aby dostać się do obiektów UMK, korzysta z drogi wewnętrznej – ulicy Karola Olszewskiego. Znajdują się tam m.in. akademiki, w tym akademik rodzinny.

Remont ulicy Gagarina stanowi niemiłe urozmaicenie życia, przede wszystkim dla studentów mających zajęcia na głównym kampusie UMK. Każdy, kto wpadnie na pomysł, by zamiast nadrabiać drogi objazdami, użyć skrótu przez ulicę Olszewskiego, może być zaskoczony specjalną nagrodą w postaci mandatu.

Będzie także remont ulicy Olszewskiego. Ta ulica zostanie wyremontowana, ale ona nigdy nie będzie ulicą dla pojazdów” – mówi rzecznik prasowy UMK, dr Marcin Czyżniewski.

Nie brak też podziału wśród studentów, czy powinno się wystawiać mandaty za przejazd ulicą Olszewskiego.

Objazd, chociażby do Centrum Sportowego jest tak daleki, że zajmuje to co namniej około 15-20 minut, a jeżeli są korki to nawet więcej” – krytyczne ocenia przepisy obowiązujące na ulice Olszewskiego jeden ze studentów.

Z jakimi konsekwencjami prawno-finansowymi powinni się liczyć Ci, którzy przejeżdżają tą drogą?

Aby nie płacić niepotrzebnych mandatów lepiej jest nadrobić drogi za pomocą ustawionych objazdów. Remont odcinkowy ulicy Gagarina potrwa do maja przyszłego roku.

zdjęcie: Piotr Paszelke