Wioślarze z UMK na regatach w Harvardzie

wioslarze

Wioślarze z UMK płyną na Harvard. To pierwsza polska załoga wioślarska, która reprezentować będzie nasz kraj na prestiżowych, harvardzkich regatach Head of the Charles.

Mistrzostwo świata w siatkówce, mistrzostwo świata w kolarstwie, pokonanie Niemców w piłce nożnej, no i teraz czekamy na sukces toruńskiej, uniwersyteckiej drużyny w Stanach Zjednoczonych – tak o nadziejach na wygraną mówił prezydent Torunia, Michał Zaleski.

Ci chłopacy są naprawdę w szczycie takim bardzo przyzwoitej formy – ocenia Sławomir Kruszkowski, trener toruńskiej osady wioślarskiej. – Oni wiedza po co tam jadą. Chcemy tam walczyć, a że bedzie z kim, to też doskonale wiemy – kontynuuje Kruszkowski.

W skład toruńskiej akademickiej osady wioślarskiej wchodzą utytułowani już sportowcy, m. in. Łukasz Pawłowski – mistrz olimpijski z Pekinu z 2008 r.

Ci ludzie, to jest taka kwintesencja profesjonalizmu – Sławomir Kruszkowski, trener wioślarzy.

Regaty Head of the Charles, odbędą się w dniach 18-19 w Bostonie, rokrocznie gromadząc ponad 300 tysięcy widzów. Start toruńskiej drużyny odbędzie się w  niedzielę o godzinie 14:00 czasu lokalnego. Toruńskiej osadzie życzymy powodzenia.

Zdjęcie: Andrzej Romański [CPiI UMK]

Posted in UMK