Sukces wioślarzy z UMK na Harvardzie

Wioślarze z UMK zajęli 14. miejsce w prestiżowych regatach The Head of Charles organizowanych przez Uniwersytet w Harvardzie!

Wioślarze z UMK to pierwsza polska załoga wioślarska, która reprezentowała nasz kraj na prestiżowych, harvardzkich regatach The Head of the Charles.

Po czasach widać, że ta dziesiątka była w zasięgu. Przed startem, jak trener od nas z klubu przysłał smsa, to mówił, że jak tak będzie 26-te, to to będzie dobrze w takiej stawce zawodników – mówi trener toruńskiej osady Sławomir Kruszkowski. – Chłopacy wyszarpali to czternaste. Naprawdę popłynęli fantastycznie. Przegrali 35 sekund z osadą, która była  złożona z medalistów olimpijskich – jedynkarzy – kontynuuje trener.

Czego zabrakło do zwycięstwa? – Mieliśmy podróż naprawdę niesamowitą – z przygodami. Do tego pierwszy kontakt z wodą i nową łódką toruńscy wioślarze mieli dopiero podczas startu.

Toruńscy wioślarze powrócą do Harvardu na kolejną edycję regat, jeżeli znajdą sponsorów.

Jak wyglądały same regaty? – To był wstrząs niesamowity – ocenia Kruszkowski.

Gratulujemy sukcesu!

Zdjęcie: Andrzej Romański (CPiI UMK)

Posted in UMK