W Uniwersytecie Mikołaja Kopernika trwa rekrutacja na rok akademicki 2013/2014. UMK przygotował ponad 10 tys. miejsc na studiach stacjonarnych.
Jak informuje Bogumiła Sąsiada, kierownik Działu Rekrutacji i Spraw Studenckich UMK, na naszym uniwersytecie czeka 6 tys. miejsc na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia, ok. 3 tys. na drugim stopniu. Studia w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy może rozpocząć ok. 1,5 tys. studentów. Rejestracja jest prowadzona w formie elektronicznej. ZAREJESTRUJ SIĘ W IRK.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: Studia bałtyckie na UMK
– Nabór jest na podstawie złożonych dokumentów – mówi Bogumiła Sąsiada. – Na niektórych kierunkach są dodatkowe egzaminy – wyjaśnia.
Na początku kwietnia Senat UMK zdecydował o uruchomieniu uruchomieniu komparatystyki literacko-kulturowej (studia I stopnia) oraz dwóch kierunków bezpieczeństwa wewnętrznego i geoinformacji środowiskowej (studia II stopnia). Ale to nie wszystkie kierunki, które dla kandydatów przygotowała nasza uczelnia.
ZOBACZ RÓWNIEŻ: UMK na piątkę
Kierownik Działu Rekrutacji i Spraw Studenckich informuje, że największym zainteresowaniem cieszą się takie kierunki jak prawo, filologia angielska, finanse i rachunowość oraz bezpieczeństwo wewnętrzne.
Bogumiłę Sąsiadę zapytaliśmy również o to, czy absolwenci studiów pierwszego stopnia w UMK mogą liczyć przy rekrutacji na drugi stopień na jakąś „taryfę ulgową”. – Takiego zapisu nie mogliśmy wprowadzić, chociaż nie ukrywam, że bardzo byśmy chcieli – wyjaśnia kierownik. – Absolwenci studiów licencjackich, którzy będą chcieli kontynuować u nas studia, na pewno nie będą mieli problemu, żeby się dostać – dodaje.
Z oferty UMK korzysta obecnie około 31 tysięcy studentów, którzy kształcą się na 79 kierunkach studiów, na ponad 100 specjalnościach i ponad 60 kierunkach studiów podyplomowych. W ostatnim roku akademickim UMK przyjął na studia prawie 12 tysięcy osób.