Centrum Sportu UMK dostępne od sierpnia

Wreszcie mamy obiekt, który będzie spełniał standardy, jeżeli chodzi o wychowanie fizyczne studentów – powiedział prof. dr hab. Andrzej Tretyn przy prezentacji mediom Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK.

W środę miał miejsce odbiór techniczny Centrum i dopiero od tego momentu uniwersytet mógł przejąć budynek. Przez lipiec będą trwały prace  związane z przeniesieniem pracowników i organizacją Centrum Sportu , natomiast od 1 sierpnia UCS ma zostać udostępnione mieszkańcom Torunia. Radości z otwarcia nie krył prof. dr hab. Andrzej Tretyn, rektor UMK.

Przez dwa miesiące Centrum byłoby dostępne dla mieszkańców, a od 1 października będą odbywać się zajęcia w-f – mówi dr Marcin Czyżniewski, rzecznik prasowy UMK. Centrum ma być dostępne dla mieszkańców od 6 sierpnia br.

Uniwersyteckie Centrum Sportowe ma służyć, przede wszystkim, zajęciom wychowania fizycznego dla studentów. Kompleks składa się z czterech części: budynku głównego, w którym znajduje się część administracyjna UCS, hall i patio; hali sportowo-widowiskowej; krytej pływalni i zaplecza sanitarno-socjalnego. W  budynku głównym znajduje się również sala konferencyjna na 40 osób.

O tym jak wygląda UCS mówi Krzysztof Wasilkiewicz, kierownik Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK:

Władze UMK szacują koszt utrzymania Centrum na ok. 3 mln zł rocznie. Dlatego też, obiekt będzie udostępniony mieszkańcom miasta oraz będzie prowadzona w nim działalność komercyjna. Jeżeli uda się kierownictwu UCS podpisać umowy z ajentami to osoby korzystające z Centrum będą mogły skorzystać z usług kosmetyczki, masażysty czy lekarza rehabilitanta. Mieszkańcy Torunia i osoby zainteresowane usługami Centrum będą mogły z nich korzystać popołudniami oraz w weekendy.

Dopiero cennik jest ustalany, ale wydaje się, że studenci UMK będą mogli liczyć na tańsze bilety. Dla pracowników będą bilety z dopłatą z funduszu socjalnego – mówi dr Marcin Czyżniewski.

Jak zapowiedziano ceny za korzystanie z obiektu UMK nie będą wyższe niż usługi w podobnych obiektach w Toruniu i okolicach.

Budynek Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK kosztował blisko 28 mln zł. Prawie 10 mln zł uniwersytet otrzymał z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, niecałe 8,5 mln z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego, 7, 5 mln z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wkład własny uczelni wyniósł 2, 24 mln zł.

W budynku Studium Wychowania Fizycznego i Sportu przy ul. Gagarina powstanie sala do judo, druga, z istniejących sal, posłuży jako miejsce do gry w tenisa, siatkówkę czy koszykówkę.

Kierownik Centrum oprowadza dziennikarzy po UCS:

Zobacz wnętrza UCS. Kliknij tutaj

Posted in UMK