20 lat działalności Biura Karier UMK

W październiku 1993 roku oficjalnie otwarto – pierwsze w Polsce – Biuro Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów UMK. Z okazji 20-lecia działalności Biura Karier przy UMK 5 i 6 września odbędzie się jubileuszowa konferencja poświęcona biurom karier w naszym kraju.

Pierwszego dnia obchodów zaplanowano m.in. wystąpienia związane z prezentację historii Biura Karier UMK w słowach i obrazach, działań biur karier wobec zmian w szkolnictwie wyższym, przedstawienie pracy osób z wyższym wykształceniem oraz jakie wyzwania może przynieść następne 20 lat. Na konferencję zaproszono również Bartosza Banaszaka, rzecznika Praw Absolwenta, który przedstawi aktualności w obszarze szkolnictwa wyższego związane z działalnością Biur Karier.

Drugiego dnia obchodów odbędą się warsztaty dla pracowników Biur Karier.

Wszystkie spotkania będą odbywać się w Collegium Humanisticum UMK przy ul. Bojarskiego 1.

Szczegółowy program konferencji jest dostępny TUTAJ.

Głównymi celami działalności Biura Karier UMK są: pośrednictwo w znalezieniu pracy, stażu i praktyk poprzez prowadzenie bazy danych ofert pracy stałej i dorywczej, staży i praktyk oraz przesyłanie spersonalizowanych propozycji zatrudnienia do zarejestrowanych w Biurze Karier studentów i absolwentów. Poradnictwo zawodowe, czyli indywidualne spotkania z doradcami zawodowymi w celu szeroko rozumianego planowania ścieżki rozwoju zawodowego.

Organizacja szkoleń i warsztatów podnoszących umiejętności radzenia sobie na rynku pracy m.in. z zakresu tworzenia dokumentów aplikacyjnych, radzenia sobie podczas procesu rekrutacji, określania potencjału zawodowego, doskonalenia umiejętności przydatnych na rynku pracy.

Współpraca z pracodawcami m.in. podczas corocznie organizowanych prezentacji firm na UMK: Wczesna Rekrutacja – Milkround oraz Targów Pracy, Praktyk i Staży „Dni Kariery”. Badanie rynku pracy poprzez badanie oczekiwań pracodawców (m.in. zapotrzebowanie na kompetencje zawodowe u kandydatów do pracy) oraz badanie losów zawodowych absolwentów UMK.

Historia Biura Karier UMK.

Zródło i zdjęcie: Biuro Karier UMK

Posted in UMK