Mózg – jak działa? Jak zdiagnozować swoje zdolności? Jak wpłynąć na swój organizm, aby pracował lepiej? Tego wszystkiego dowiemy się na serii spotkań, pokazów i wykładów na corocznym Światowym Tygodniu Mózgu, który w Toruniu zaplanowano na 13-18 marca.
Tajniki mózgu są od wieków przedmiotem badań wielu naukowców. Nad tym, jak funkcjonuje zastanawiają się również organizatorzy tegorocznego wydarzenia – Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii wraz z Toruńskim Kołem Kognitywistycznym i Kołem Psychologii. Już 13 marca rusza Tydzień Mózgu, gdzie sami będziemy mogli poznać tajemnice naszego organizmu i wziąć udział w wielu pokazach oraz wykładach. Spotkania poprowadzą specjaliści z UMK, a także zaproszeni goście z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN i Instytutu Psychologii PAN w Warszawie oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Czym właściwie jest Tydzień Mózgu tłumaczy dr Małgorzata Gut z Katedry Psychologii Wydziału Humanistycznego UMK
Co czeka na uczestników wydarzenia?
Organizatorzy zadbali o utworzenie poszczególnych stanowisk, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. O szczegółach mówi między innymi Stanisław Narębski, członek Toruńskiego Koła Kognitywistycznego oraz Konrad Budzyński, student 3 roku Kognitywistyki.
Tydzień mózgu na UMK potrwa do soboty 18 marca. Harmonogram oraz lokacje poszczególnych atrakcji wydarzenia, można znaleźć na stronie internetowej Młyna Wiedzy lub oficjalnym fanpage’u Tygodnia Mózgu w Toruniu. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona, rejestracji możemy dokonać TUTAJ.
Materiał przygotował Olek Dudziak
fot. [oficjalna strona wydarzenia]