Genotoksyczność nanomateriałów, Oporność bakterii wobec nanocząsteczek metali, Polimerowe nośniki substancji leczniczych – to nie alchemiczne zaklęcia, a problemy współczesnej nauki, które jutro przełożą się na realne rozwiązania – choćby w medycynie. Rozpoczęła się konferencja naukowa „NanoBioMateriały – teoria i praktyka”.
Problematyka nanomateriałów i biotechnologii to obszar szczególnie żywego zainteresowania współczesnych biologów, chemików i lekarzy. Według założeń organizatorów, wydarzenie ma być polem do wymiany myśli między naukowcami różnych dziedzin. O idei konferencji mówi dr Maria Leżańska z Katedry Chemii Materiałów, Adsorpcji i Katalizy UMK.
Do Torunia przybyli młodzi badacze z ośrodków akademickich w całym kraju. O problematyce badań nanotechnologii i biotechnologii mówi uczestnik konferencji Adrian Augustyniak – doktorant
Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.
Stan polskiej nauki to temat do wielogodzinnych dyskusji. Jak odbierają to zagadnienie uczestnicy konferencji?
W ramach konferencji „NanoBioMateriały – teoria i praktyka” wygłoszonych zostanie w sumie sześć wykładów. Na zakończenie konferencji odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu w którym biorą udział badacze występujący w ramach „Sesji Młodych”. Program wydarzeń znajdziecie na stronie organizatora.
[zdjęcie: materiały własne]