Wieża Eiffla, Opera w Sydney, Brama Brandenburska w Niemczech,piramidy w Egipcie i Most Piłsudskiego w Toruniu. Co połączy te obiekty 23 marca o 20.30?
Podczas „Godziny dla Ziemi WWF” zgasną światła najbardziej charakterystycznych budynków na całym świecie, aby zwrócić uwagę na problem degradacji środowiska oraz zachęcić społeczeństwo do dbania o naszą Planetę nie tylko przez te 60 minut.
„Godzina dla Ziemi WWF” to prosta idea, polegająca na tym, że setki milionów ludzi na całym świecie wyłączają światło na symboliczną godzinę tej samej nocy. Do akcji przyłącza się wiele miast, w tym Toruń.
[kml_flashembed publishmethod=”static” fversion=”9.0.0″ useexpressinstall=”true” movie=”http://sfera.umk.pl/wp-content/uploads/2013/03/od_nowa_program_miesiaca_ogolnie.swf” width=”350″ height=”120″ targetclass=”flashmovie” align=”right” play=”true” loop=”true”]
W tym roku zostanie wygaszone oświetlenie mostu drogowego im. J. Piłsudskiego, iluminacja ratusza na Rynku Staromiejskim, Dworu Artusa, murów obronnych wzdłuż Bulwaru Filadelfijskiego, Fosy Zamkowej, Fosy Wschodniej, Zamku Krzyżackiego oraz Urzędu Miasta Torunia. A czy mieszkańcy naszego miasta włączą się do akcji?
Do akcji przyłączą się również gwiazdy polskiego showbiznesu, które to aby zachęcić do udziału w przedsięwzięciu WWF zadeklarowały się wykonać pewne zadania, jeśli 23 marca światło zgasi określona liczba osób: Kora skosi trawę, Kinga Rusin zdobędzie szczyt pałacu kultury na szpilkach, a Beata Tadla i Jarosław Kret zamienią się rolami w telewizji. Wyzwaniem dla wielu może się okazać spędzenie godziny bez światła. Zapytałam co można robić w takich okolicznościach?
Każdy może wspomóc naszą planetę wystarczy tylko jeden gest.
W zeszłym roku w akcję WWF zaangażowało się ponad 5 000 miast, w 150 krajach na wszystkich kontynentach. W Polsce „Godzinę dla Ziemi” poparło ponad 50 miast i 30 000 osób!