Deszczowo i wietrznie – ale radośnie! Tak można opisać jubileuszową Letnią Zadymę w Środku Zimy. Toruński Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz kolejny przygotował dla mieszkańców wiele wydarzeń, dzięki którym wszyscy chętni byli w stanie wesprzeć polską okulistykę dziecięcą.
Trwa 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwota widniejąca na liczniku w warszawskim studiu fundacji powiększa się z minuty na minutę. Czy w tym roku padnie kolejny rekord? Jurek Owsiak podkreśla jednak, że nie to jest ważne. Od trzydziestu lat udaje się organizować to wyjątkowe wydarzenie i z roku na rok przyciąga ono coraz więcej osób. Jak świętowanie wyglądało na toruńskiej starówce?
Tradycyjnie nasi reporterzy spotkali wielu wolontariuszy, którzy jak zawsze wyróżniali się strojami. Dlaczego zdecydowali się pomagać i grać razem z WOŚP?
Pogoda nie do końca dzisiaj dopisywała. Zacinający deszcz i mocny wiatr dały się we znaki świętującym, jednak nie były dla nich przeszkodą. Na toruńskiej starówce finał WOŚP nie mógłby się odbyć bez morsowania.
Jak co roku w Centrum Handlowym Plaza otworzona została zjeżdżalnia. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w zabawie, a każdy kolejny zjazd oznaczał dodatkowe 2 zł dla WOŚP. Atrakcja została przetestowana przez naszą reporterkę Martynę.
Jednak Plaza oferowała dzisiaj o wiele więcej atrakcji. Jedną z nich był występ Klubu Karate Tradycyjnego KUMADE. Dlaczego zdecydowali się pomagać?
W tym roku do świętowania przyłączyła się również Fundacja „Jumper”. Na starym rynku udostępniła dwa symulatory dachowania – pojazdu ciężarowego (jedynego w Polsce) oraz auta osobowego. Nasi reporterzy na własne oczy przekonali się o tym, dlaczego zawsze należy pamiętać o zapinaniu pasów.
Jeszcze dziś po światełku do nieba czeka mieszkańców koncert zespołu Half Light (20:30). Relację na żywo można oglądać na Facebooku oraz YouTubie toruńskiego sztabu.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra w tym roku po raz 30. Finał odbywa się pod hasłem Przejrzyj na oczy, ponieważ celem zbiórki jest zakup sprzętu dla okulistyki dziecięcej, spełniającego najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci w Polsce.
Materiał przygotowali: Martyna Mazurkiewicz, Kacper Chojnowski, Kinga Łabińska, Dominika Czaja, redaktor K., oraz Maria Nowak.