Przedszkolaki tworzyły własną książkę, starsze szyfrowały tajemnice i przeprowadzały eksperymenty chemiczne, a studenci dowiedzieli się, jak są manipulowani przez różne marki.
Rozszyfrowywanie wiadomości Cezara, to jedno z zadań jakie czekały uczestników warsztatu dotyczącego kryptografii, „Jak zaszyfrować tajemnice”. Uczniowie szkoły podstawowej mieli okazję przekonać się, czym jest atrament sympatyczny, czyli poznać nietypowe zastosowanie soku z cytryny i jodyny.
Dzieci w wieku przedszkolnym uczestniczyły w zajęciach „Mam na imię książka”, które przybliżyły im historię pisma i druku. Miały także szansę przekonać się, czy trudno jest czytać brajlem i jak pisać gęsim piórem. Miały także szansę stworzyć swoje książeczki, wykorzystując min. ołówki, atrament i stempelki z ziemniaków.
Wybuchy, płomienie i dobra zabawa – tak wyglądały warsztaty „Historyczne eksperymenty chemiczne” przygotowane przez Wydział Chemii. Młodzież wykonywała proste, ale efektowne doświadczenia, które miały duże znaczenie w nauce.
Techniki manipulacji klientem, zaprezentowano na spotkaniu dotyczącym postrzegania produktu przez klienta jako: „Marketing 5 zmysłów”, odkrył co tak naprawdę wpływa na nasze decyzje zakupowe, jak firmy pozyskują naszą lojalność.
Współpraca Iza Maciejko
Zdjęcie: http://www.festiwal.torun.pl/2008/