II Obiad Czwartkowy w Instytucie Psychologii

Za nami drugi Obiad Czwartkowy, który przypadł o dziwo we wtorek. O czym mogliśmy posłuchać?

7 kwietnia psycholożka szkolna Milena Burdach-Szydłowska opowiadała o swojej ścieżce kariery oraz odpowiadała na pytania przedstawicielki koła naukowego Animus. Później przyszła pora na pytania słuchaczy. Udzielała również rad dla zainteresowanych pracą psychologa:

Opowiedziała również o codziennych realiach swojej pracy. O uczniach, którzy przychodzili po spotkaniach podziękować za pomoc w rozwiązaniu problemów. O samych problemach, z którymi przychodzą podopieczni na co dzień. Wspomniała także o tym, co robi, aby pokazać się uczniom.

Mówiła także, że szkolny psycholog musi być „na czasie”. Aby pomóc uczniom, musi wiedzieć, czego się aktualnie słucha i w co się gra. Gościni Obiadu Czwartkowego podzieliła się też swoimi odczuciami na temat swojej pracy:

Po spotkaniu udało mi się zadać kilka pytań Aleksandrze Łuczak, prezesce koła naukowego Animus, które organizuje całą serię spotkań. Ujawniła, że na początku miało być to jedno spotkanie z pięcioma gośćmi. Później koło zmieniło zaplanowaną formułę i zorganizowało serię pięciu spotkań. W każdym z nich weźmie udział jeden gość, który opowie o swojej pracy. Założeniem spotkań jest, by studenci toruńskiej psychologii zapoznali się z różnorodnymi ścieżkami kariery, które czekają ich po studiach. Na pierwszym Obiedzie zawitał mediator.

Prezeska koła Animus zaprosiła także do udziału w kolejnych spotkaniach i projektach, a zainteresowanych dołączeniem kieruje na ich stronę w serwisie Facebook.

[Fot.: Koło Naukowe Popularyzowania Psychologii Animus]