O studiowaniu na UMK 40 lat temu

Rozmowy z osobami, które opowiadają o czasach nam nieznanych, bywają źródłem interesujących odkryć. W murach toruńskiej „Harmonijki” pojawi się Hanna Pawłowska – dziennikarka, redaktorka i absolwentka UMK. W ramach spotkania autorskiego opowie o swojej książce Pismaczka.

Hanna Pawłowska na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika studiowała filologię klasyczną oraz pedagogikę, którą skończyła w 1984 roku. W tym czasie zainteresowało ją dziennikarstwo, któremu poświęciła swoje zawodowe życie. Zaczynała w Radiu Centrum (czyli we wcześniejszym wcieleniu Sfery!), redagowała w „Głosie Uczelni”, współpracowała z Nowościami, a także była prezeską Klubu Dziennikarzy Studenckich na UMK. Między innymi o tych doświadczeniach pisze w swojej książce.