Siedem zgłoszonych inicjatyw i siedem wyróżnień – tak wygląda bilans nagród, które Samorząd Studencki UMK przywiózł z Gali Laurów Uniwersyteckich 2024. Wszystkie dziewięć kategorii dotyczyło życia studenckiego i akademickiego. Wśród zwycięzców znaleźliśmy się i my – Radio Sfera UMK!
Nigdy do tej pory nie przyznano tak wielu nagród naszemu Samorządowi podczas Gali Laurów Uniwersyteckich. Nieskromnie dodamy, że Radio Sfera miało w tym swój niemały udział. Zostaliśmy wyróżnieni nagrodą za całokształt naszych działań. To jednak nie wszystkie nasze sukcesy.
Dołożyliśmy także swoją cegiełkę do projektu sportowego Studenckiej Ligi Piątek Piłkarskich, transmitując mecze rozgrywane w Uniwersyteckim Centrum Sportowym. Współpracując z Samorządem, zaangażowaliśmy się także w projekt Strefa z kulturą. Na scenie mieszczącej się przy Domu Studenckim nr 9 zorganizowaliśmy spotkania z Jerzym Rafalskim – astronomem, popularyzatorem nauki i autorem książek. Naszym drugim gościem był Jarosław Boberek – szerzej znany publiczności jako lemur Król Julian. W trakcie Piernikaliów zorganizowaliśmy także dwa koncerty. Zagrali wtedy grunge’owy Inner Sun Empire, a po nim Toruńska Orkiestra Improwizowana z taczkami, garnkami i innymi nietypowymi instrumentami.
Między innymi o wyróżnianiu się toruńskich projektów czy znaczeniu sukcesu dla Uniwersytetu Mikołaja Kopernika mówi przedstawiciel Samorządu Studenckiego UMK.
Dominacja UMK w większości kategorii
Gala Laurów Uniwersyteckich 2024, podczas której UMK obsypano nagrodami, odbyła się 19 października na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest to plebiscyt organizowany przez Forum Uniwersytetów Polskich, które zrzesza samorządy studenckie. Przedstawiciele UMK wrócili z Gali obładowani statuetkami, ponieważ wszystkie zgłoszone projekty realizowane przez nasz Uniwersytet wygrały w swoich kategoriach. Były to:
- Projekt Dydaktyczny – Koła na kwadracie
- Media Studenckie – Radio Sfera UMK
- Projekt (e-)Sportowy – Studencka Liga Piątek Piłkarskich UMK
- Projekt Kulturalny – Strefa z kulturą
- Uniwersytet Otwarty – Multicultural Night
- Rozwój Kompetencji – Ogólnopolski Festiwal Pokazów Chemicznych
- Projekt Naukowy: „Rola instruktażu w aerozoterapii u pacjentów z astmą na podstawie oceny PEF”
Zobacz też: „Wybuchy to jest coś, co wszyscy chemicy najbardziej lubią”
Materiał współtworzyli Piotr Zimmermann, Robert Górecki i Kacper Chojnowski.