W poniedziałek 11 listopada 2013 r. w Hard Rock Pubie Pamela zagrają: DOKTOR BLUES, JO & LAZY FELLOW oraz Piotr Nalepa Breakout Tour, czyli to, co najlepsze w polskim bluesie poprzedzone występem debiutantów.
Bluesowe standardy oraz nowe kompozycje z wpływami country, jazzu tradycyjnego i folku. Wokalnie projekt Piotra Nalepy wesprą: półfinalistka programu The Voice Of Poland – Jean Lubera oraz jej ojciec, Robert Lubera. Koncert odbędzie się z okazji 15. urodzin Hard Rock Pubu Pamela. Start o godz. 19.00. Wstęp wolny.
Piotr Nalepa Breakout Tour
Jeśli Nalepa był ojcem polskiego bluesa, to jego żona – Mira Kubasińska, zapewne matką. Kiedy odeszli, za sprawą ich syna, powołano do życia projekt artystyczny: Piotr Nalepa Breakout Tour. Zanim to się jednak stało, wielki sukces artystyczny odniósł w 2007 roku Breakout Festiwal. Wielkie wrażenie na Piotrze zrobiła wówczas wokalistka Jean, śpiewająca piosenki Miry. Koncert oglądało 4000 ludzi zgromadzonych w rzeszowskiej Hali Podpromie. Wtedy stworzono zespół, który pierwszy koncert zagrał we wrześniu 2007 roku.
W Hard Rock Pubie Pamela usłyszymy m.in.: „Modlitwę”, „Kiedy byłem małym chłopcem”, „Gdybyś kochał, hej”, „Poszłabym za tobą”, a także nowe wersje „Do kogo idziesz” i „Chciałabym być słońcem”, które zostały nagrane i wydane na singlu.
Piotr Nalepa – gitara, Jean – vocal, Robert Lubera – gitara, vocal, harmonijka ustna, Piotr „Quentin” Wojtanowski – bass, vocal, Krzysztof „Fliper” Krupa – perkusja, Michał Jurkiewicz – organy Hammonda, piano, vocal.
Doktor Blues
Jacek Herzberg – gitara akustyczna, gitara rezofoniczna, wokal
Andrzej Neumann – bas
Robert Robaszkiewicz – instrumenty perkusyjne
Historia zespołu rozpoczęła się latem 2005 roku, kiedy to kilku bydgoskich muzyków znających się z różnych projektów muzycznych postanowiło połączyć swoje artystyczne szlaki pod wspólną nazwą DOKTOR BLUES.
Muzyka wykonywana przez Doktora Bluesa jest wypadkową zainteresowań i wcześniejszych dokonań artystycznych członków grupy. W „klinice” Doktora Bluesa często dochodzi do fuzji bluesa z nurtami pokrewnymi – folkiem, country i jazzem tradycyjnym. Zawsze jednak jest to żywa muzyka, wykonywana na tradycyjnych instrumentach, takich jak gitara akustyczna, gitara rezofoniczna, czy banjo. Na dorobek estradowy grupy składają się zarówno występy na bluesowych festiwalach (m.in. Rawa Blues Festival, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Przeworsk Blues Festiwal, Spring Blues Night Ciechanów, Blues&Folk Festival Bydgoszcz, Festiwal Bluesowy w Białej Podlaskiej, Toruń Blues Meeting, Śląska Jesień Bluesowa, Bydgoszcz-Toruń Harmonica Bridge), jak również liczne koncerty w klubach w całej Polsce i poza granicami (Niemcy, Litwa)
Jo & Lazy Fellow
Dawno, dawno temu na jednej z ulic Bredy w Holandii grała na gitarze i śpiewała rudowłosa dziewczyna. W tym samym czasie, kilka przecznic dalej, na chleb zarabiali trzej mężczyźni. Wszyscy byli z Polski. Któregoś dnia natknęli się na siebie i postanowili połączyć siły w muzyce.
Taka jest historia Jo & Lazy Fellow. A co przyniosła przyszłość? Na pewno mnóstwo nastrojowych dźwięków z pogranicza folku i bluesa.
Joanna Knitter – vocal, gitara
Piotr Augustynowicz – gitara
Piotr Góra – perkusja
Krzysztof Pomierski – bas
Zdjęcie: nadesłane