Eksperyment łączący muzykę i malarstwo na warsztatach Wydziału Sztuk Pięknych, czyli akcja kół naukowych WSzP.
Koło naukowe malarstwa „Nareszcie” oraz studencko-doktoranckie koło naukowe (post)Art postanowiły w niecodzienny sposób zachęcić uczniów szkół licealnych do przyjścia na Wydział Sztuk Pięknych. Mowa jest o warsztatach malarskich organizowanych w dniach 16-17 marca.
Zamysł przeprowadzenia warsztatów łączących muzykę i malarstwo przedstawia Justyna Grzebieniowska, opiekun koła arytstycznego „Zamaluj”.
„Zaprosiliśmy młodzież ze szkół, licealistów, którzy wspólnie ze studentami naszego wydziału będą tworzyć do muzyki”
Istotne jest również ocenianie prac tworzonych przez uczniów, czym zajmie się Sylwia Ciuchta: „Wchodzi też w grę współpraca z troszeczkę starszymi od nich studentami i myślę, że właśnie to czerpanie od siebie różnych wpływów, poobserwowanie siebie nawzajem również będzie miało wpływ na kształt prac, które powstają”
O tym, ile osób jest zaangażowanych w warsztaty, zarówno jeżeli chodzi o uczniów jak i studentów, mówi Katarzyna Spadło: „Samych studentów jest 30 osób plus 40 osób ze szkół. Wszyscy się mocno zaangażowali, wszyscy będą pracować, wszyscy będą malować.”
A co zainteresowało uczniów?
Młodzież może poczuć się trochę jak studenci i to właśnie przyświeca też idei takiej formy przeprowadzenia warsztatów, kiedy to inni studenci sprawują nad nimi opiekę.
Zdjęcie: Igor Obara – autor logotypu