Sezon na spotkania w „Niebieskim Kocyku” – Projekcja filmu „Sezony” i spotkanie z reżyserem

Filmowy Toruń już niejednokrotnie zachwycał widzów na dużym ekranie. W kinach pojawiała się kolejna produkcja, której akcja dzieje się w tym mieście. Będziecie mogli przekonać się, o czym opowiada film Sezony. Dodatkowo do Kina Studenckiego „Niebieski Kocyk” przyjedzie reżyser filmu i opowie o powstawaniu tej produkcji.

Kino Studenckie „Niebieski Kocyk”, działające przy Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” w Toruniu, powróciło po wakacyjnej przerwie i ponownie oferuje toruńskim widzom spotkania skupione wokół filmu. Wieczorne wtorkowe seanse to już tradycyjny punkt programu w każdym tygodniu funkcjonowania kina. We wtorek 22 października o godzinie 17:00, wyświetlony zostanie film Sezony w reżyserii Michała Grzybowskiego. Produkcja ta powinna spodobać się szczególnie mieszkańcom Torunia, ponieważ to właśnie nasze miasto zostało planem filmowym podczas jej powstawania. Spostrzegawczy torunianie na pewno rozpoznają, gdzie kręcone były sceny filmu. Lokacje, które możemy odszukać na dużym ekranie to przede wszystkim Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu oraz okolice Starego Miasta.

Sezony to komediodramat, który swoją oficjalną premierę miał w miniony weekend. Natomiast w „Niebieskim Kocyku”, poza samą projekcją, odbędzie się również spotkanie z reżyserem i współscenarzystą filmu, Michałem Grzybowskim, który opowie o powstawaniu produkcji w Toruniu. Widzowie ciekawi tajemnic kręcenia filmu będą mogli zadać pytanie podczas moderowanej dyskusji i tym samym dowiedzieć się, jak reżyser zapamiętał Toruń z czasu pracy na planie.

Plakat promujący wydarzenie w Kinie Studenckim „Niebieski Kocyk”.

Michał Grzybowski dał się poznać widzom przy okazji swojego pełnometrażowego debiutu fabularnego, pt. Biały Potok, który był prezentowany na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film, gdzie otrzymał nagrodę publiczności oraz główną nagrodę aktorską dla Marcina Dorocińskiego. Wcześniej, w 2014 roku, wyreżyserował nagradzany krótkometrażowy film zatytułowany Hitler w Operze, będący próbą ukazania w przewrotny sposób narodowościowych uprzedzeń. Grzybowski nie tylko świetnie radzi sobie za kamerą, ale również ma na swoim koncie aktorskie kreacje. Jako aktor zaprezentował się widzom w takich produkcjach, jak: Pakt, Zjednoczone Stany Miłości, Kruk, Ułaskawienie, czy chociażby najnowsze – Napad (produkcja dostępna na Netflixie) i Dla waszego dobra.